Писмо со 3d знаци од не'рѓосувачки челик Рекламирање метален знак Писмо од алуминиумски канали за знаци на продавници

1. Достапен е бесплатен дизајн
2. Достапен е бесплатен примерок
3.Прифатете приспособено лого и букви
4. Сертификација: CE, RoHS, UL (Сите можат да бидат понудени ако е потребно)
5.Безбеден пакет: меур за внатрешна и трислојна дрвена футрола


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

Спецификација

Seiko 304# Букви од нерѓосувачки челик
1,0,8mm дебелина 304# огледало од нерѓосувачки челик за предната страна
2,0,6мм дебелина 304# огледало од нерѓосувачки челик од рабната страна со длабочина од 3-6cm
3. Заварете ги завртките со должина од 8-10 см од нерѓосувачки челик на предната страна за закачување на буквите во воздух за инсталација
4. Хартија за инсталација 1:1
5.Безбеден пакет: меур внатре, прифатливо извозно трислојно дрвено куќиште надвор (или по ваше барање)
Забелешка:
1.Не'рѓосувачкиот челик може да се замени со друг метален материјал
2.LED може да биде опционален за ефект на задно осветлување
3.Сите големини може да се прилагодат
4.Може да ја наслика или позлата бојата како PMS, RAL картичка во боја

МатеријалГолемина Предна страна: Метал (СС, алуминиум, галванизиран лим итн.)
Страна: Метал (СС, алуминиум, галванизиран лим итн.)
Назад: Пена, ПВЦ, Метал
Прилагоден дизајн
Боја Прилагодено од ПМС боја
Гаранција 5 години
ДебелинаСертификација Прилагоден дизајн
CE, RoHs
Апликација Продавници/Болница/Компании/Хотели/Ресторани/итн.
MOQ 1 ЕЕЗ
Пакување Меур внатре и трислојна дрвена футрола надвор
Плаќање L/C, TT, PayPal, Western Union, Money Gram, Escrow
Испорака   Со експрес (DHL, FedEx, TNT, UPS итн.), 3-5 дена
По воздушен пат, 5-7 дена
Со брод: 25-35 дена
OEM Прифатено
Водечко време 3-4 дена по сет
Услови на плаќање 30% депозит и 70% салдо по потврда на сликите
Материјал Предна страна: Метал (СС, алуминиум, галванизиран лим итн.)
Страна: Метал (СС, алуминиум, галванизиран лим итн.)
Назад: Пена, ПВЦ, Метал
Големина Прилагоден дизајн
Боја Прилагодено од ПМС боја
Гаранција 5 години

 • Претходно:
 • Следно:

 • П1: Која е гаранцијата на вашите производи? 

  А1: Гаранцијата за акрилик е 5 години;За ЛЕР е 4 години;за трансформатор е 3 години.

  П2: Што е работна температура?

  A2: Работа на широка температура од -40 °C до 80 °C.

  П3: Дали можете да произведувате сопствени облици, дизајни и букви?

  А3: Да, можеме да направиме облици, дизајни, логоа и букви што им се потребни на клиентите.

  П4: Како да ја добиете цената за мојот производ?

  А4: Можете да ги испратите деталите за вашиот дизајн на нашата е-пошта или да го контактирате нашиот менаџер за онлајн трговија

  A4:.Сите горенаведени цени се пресметуваат со најширока точка;ако должината и ширината надминуваат 1 метар, тогаш тие ќе се пресметуваат по квадратен метар

  П5: Го немам цртежот, можете ли да ми го дизајнирате?

  А5: Да, можеме да го дизајнираме за вас според вашиот ефект што сакате да биде

  П6: Кое е времетраењето за просечна нарачка?Колку е времето за испорака?

  А6: Времето на доставување за просечна нарачка е 3-5 дена.И 3-5 дена со експрес;5-6 дена со воздушна преса; 25-35 дена по море.

  П7: Дали знакот ќе одговара на локалниот напон?

  А7: Ве молиме бидете сигурни, трансформаторот ќе биде обезбеден тогаш.

  П8: Како да го инсталирам мојот знак?

  A8: Хартијата за инсталација 1:1 ќе биде испратена со вашиот производ.

  П9: Каков вид на пакување користите?

  A9: Меур внатре и трислојно дрвено куќиште надвор

  П10: Мојот знак ќе се користи на отворено, дали се водоотпорни?

  A10: Целиот материјал што го користевме е анти-рѓосувачки и водени внатре во знакот се водоотпорни.